ZÁVĚR JARNÍ MINIGOLFOVÉ SEZÓNY NA MORAVĚ

05.07.2010 15:25

Ligový ročník 2009/2010 se družstvu KDG Tovačov nevydařil

(ebf) Družstvo minigolfistů KDG Tovačov má za sebou velmi nevydařenou sezónu v moravské I. lize. Po třech úspěšných letech, ve kterých vždy dosáhlo na medailové pozice, následoval tentokrát pád až na pátou příčku. Pouze nezájem nejlepších týmů II. ligy o postup může nyní zachránit Tovačovské před sestupem.

Poslední šancí jak se vyhnout sestupovým starostem byl zemský turnaj v Bystřici pod Hostýnem, který se uskutečnil poslední květnovou neděli. Po dvou okruzích to pro Tovačov vypadalo velmi nadějně. Sestava Šíbl, Šíblová, Havelka, Vymazal a Bureš byla ve vyrovnaném poli průběžně druhá. Ve třetím okruhu se ale vývoj otočil v neprospěch Tovačovských, kteří klesli na pété místo, když tým podrželi jen Vymazal a Bureš. Definitivní hřebík do pomyslné tovačovské rakve zatloukl déšť, který neumožnil odehrát čtvrtý okruh. Pořadí na turnaji bylo tedy určeno po třech okruzích a to znamenalo pro Tovačov 5. místo jak v Bystřici, tak i v celkové tabulce. Výkon družstva byl 353 úderů s průměrem 23,53 na hráče a okruh. Vítězem turnaje se stal celek MGC '90 Brno (332/22,13), který si tak upevnil vedení v tabulce s 22 body před Adarou Radějov (19), MGC Olomouc „B“ (18) a MGC Holešov (12). Tyto čtyři týmy si zajistily postup na červnový Přebor Moravy do Blanska. Pro družstva KDG Tovačov (10 bodů) a ME Blansko (7) sezóna skončila.

Vymazal potvzuje dobrou formu

Mezi jednotlivci se v Bystřici dařilo zejména tovačovskému seniorovi Milanu Vymazalovi, který s přehledem vyhrál svoji kategorii a jeho výkon 62/20,67 byl druhým nejlepším ze všech 80 startujících. O úder lepší byl pouze Marián Straško z MGC Olomouc, vítěz kategorie mužů. Mezi veterány se dařilo Zdeňkovi Rejhonovi z SK Mlýn Přerov, který vyhrál výkonem 72/24. Vítězství si odvezla i jeho klubová kolegyně Karolína Jandová (73/24,33), mezi juniorkami však měla jedinou soupeřku. Druhé místo v ženách vybojovala další přerovská hráčka Vladimíra Dostálková (84/28). Bronz si do Kojetína odvezl senior Ivan Roemer (67/22,33)

Přebor Moravy

Vrcholným turnajem moravských minigolfistů je každoročně Přebor Moravy spojený s finále 1. ligy družstev, který letos proběhl o třetím květnovém víkendu v Blansku. Jedná se o dvoudenní turnaj se šesti okruhy základního kola (Po nich se uzavírají soutěže družstev.) a dvěma okruhy finále jednotlivců. Jediný zástupce přerovského regionu v týmových soutěžích, smíšené družstvo KDG Tovačov, se na Přebor neprobojoval, takže případné úspěchy se mohly zrodit jen v kategoriích jednotlivců. A zde se opět velmi dařilo Milanu Vymazalovi, který jasně vyhrál mezi seniory výkonem 178 úderů na 8 okruhů (průměr 22,25) a v absolutní kategorii mužů bez rozdílu věku skončil druhý. O jediný úder byl lepší Michael Urbánek z MGC 90' Brno, vítěz věkové kategorie mužů. Ale ani Urbánkův výkon 177/22,13 nebyl v Blansku úplně nejlepší. Předstihly ho totiž dvě ženy, klubové kolegyně Kateřina Tietzová (174/21,75) a Jana Nakládalová (175/21,88). Tři nejlepší absolutní výkony na turnaji pochopitelně výraznou měrou připspěly k triunfu brněnského smíšeného družstva, které tak potvrdilo své vedoucí postavení v tabulce a po roce se vrací do nejvyšší soutěže, celostátní extraligy.

Na závěr přehled přeborníků Moravy pro rok 2010

• muži: Michael Urbánek (MGC '90 Brno – 177/22,13)

• ženy: Kateřina Tietzová (MGC '90 Brno – 174/21,75)

• senioři: Milan Vymazal (KDG Tovačov – 178/22,25)

• seniorky: Danuše Henklová (MGC Olomouc – 222/27,75)

• veteráni: Vladimír Sedláček (MGC Opava – 207/25,88)

• junioři: Miroslav Vyška (ME Blansko – 185/23,13)

• juniorky: Lucie Pavelková (SKDG Příbor – 208/26,00)

• žáci: Jiří Solař (DGC Bystřice p. H. - 192/24,00)

• žákyně: Ema Blažková (Start Kopřivnice – 214/26,75)

• smíšená družstva: MGC '90 Brno

• seniorská družstva: MGC Olomouc

• ženská družstva: DGC Bystřice pod Hostýnem

• žákovská družstva: MGC Holešov

Většina účastníků Přeboru Moravy si vybojovala postup na Mistrovství České republiky, které proběhne od 22. do 24. července v Holešově a Bystřici pod Hostýnem.