MINIGOLFISTÉ DVAKRÁT V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM (26. 4. a 2.- 3. 5. 2009)

01.09.2009 11:05

Jarní minigolfová sezóna nabírá ostré tempo. Po venkovní premiéře v Olomouci, kde proběhl první zemský turnaj, byly odehrány další dva turnaje v Bystřici od Hostýnem.

V neděli 26. dubna to byl 1. Open spojený spojený s 5. kolem II. ligy smíšených družstev oblasti Morava - jih. Zde bojuje i tým SK Mlýn Přerov, který tentokrát obsadil 5. místo mezi sedmi družstvy. Sestava Jandová, Rejhon, Dostálková, Janda potřebovala na 4 okruhy 454 úderů, což znamenalo průměr 28,38 na hráče a okruh. Zvítězil celek MGC 90 Brno B výkonem 384/24. Celkově vede MGK ADARA Radějov s 34 body před Brnem (30) a Přerovem (26).

Mezi jednotlivci se blýskl skvělým výkonem Marián Straško z MGC Olomouc, čerstvá posila z Brna. Jeho 82 úderů (průměr 20,5!) mu vyneslo prvenství v absolutní kategorii mužů. Druhý skončil brněnský Martin Žaloudek (83/20,75) a třetí Radek Doležel z MGC Holešov, který v rozstřelu o bronz porazil Ivana Roemera z KGB Kojetín (oba 85/21,25). V absolutní kategorii žen byly favoritkami domácí hráčky a ty splnily očekávání. Zvítězila Kateřina Tietzová (92/23), Petra Kouřilová (96/24) byla třetí. Mezi ně se vklínila druhá Jana Nakládalová v barvách MGC Holešov (93/23,25). Ve věkových kategoriích dosáhli na stupně vítězů i hráči přerovského regionu. Mezi 11 seniory vyhrál již zmíněný Roemer z KGB Kojetín (85/21,25). Adam Doležálek (SK Mlýn Přerov) byl třetí v konkurenci 19 žáků výkonem 96/24. Turnaj měl celkem 82 účastníků.

O týden později, v první májový víkend, se sjela do Bystřice česká špička, aby zde bojovala o vavříny na 2. letošní Grand Prix a také o extraligové body. Počasí minigolfu přálo a na poměrně lehkém bystřickém hřišti se ti nejlepší přetahovali o každý úder a dosáhli oslnivých výkonů. Absolutní hvězdou turnaje se stal nejlepší slovenský minigolfista Ján Tolarovič hájící barvy MGC Olomouc. V osmi okruzích zahrál jen 161 úderů (průměr 20,13 !! - vyrovnaný rekord hřiště), přičemž druhý den potřeboval na čtyři okruhy pouhých a neuvěřitelných 77 ran (průměr 19,25!!! - nový rekord hřiště). O druhé místo byl sveden rozstřel, když hned tři hráči byli jen o dva údery horší než Tolarovič. Nejpevnější nervy měl Zdeněk Majkus z Tempa Praha, bronz získal Marián Straško z MGC Olomouc a medaile nezbyla na Stanislava Staňka z GC 85 Rakovník (všichni 163/20,38). Ženám podle očekávání vládly hráčky domácího DGC Bystřice pod Hostýnem v pořadí Petra Kouřilová (170/21,25), Kateřina Tietzová (174/21,75) a Lenka Doleželová (175/21,88).

Hráči přerovského regionu se neztratili ani na celostátní úrovni a získali několik medailových umístění ve věkových kategoriích. Nejhodnotnější byl výkon tovačovského Milana Vymazala (178/22,25), který skončil třetí mezi jedenácti seniory. Zdeněk Rejhon z SK Mlýn Přerov byl rovněž třetí ve veteránech (191/23,88). A konečně Karolína Jandová, rovněž z Přerova, byla nejlepší  žákyní (202/25,25). Měla však jen jednu soupeřku. Účast na celostátním turnaji je totiž podmíněna ziskem určitého počtu bodů do žebříčku v předchozím roce a ty se počítají dle výsledků v kategorii absolutní.

Velmi dramatické souboje se odehrály v extralize pětičlenných smíšených družstev. V sobotním šestém kole vyhrál obhájce titulu a suverén dosavadního průběhu Tempo Praha (426/21,3). V neděli si na své nejlepší časy rozpomněl předchozí mistr MGC Olomouc (418/20,9). Celkově vedou Pražané se 44 body a pohodlným náskokem před DGC Bystřice pod Hostýnem (33) a Olomoucí (31). Do bojů na Grand Prix zasáhlo celkem 83 hráčů a hráček.