MINIGOLFISTA VYMAZAL V OLOMOUCI OPĚT ZAZÁŘIL (Moravia Tour Olomouc, 18. - 19. 4. 2009)

01.09.2009 11:01

Skvělý vstup do nové sezóny se podařil tovačovskému minigolfistovi Milanu Vymazalovi. Na víkendovém turnaji Moravia Tour v Olomouci vyhrál nejen svou kategorii seniorů, ale byl také absolutně nejlepší ze všech 89 účastníků. Zopakoval tak stejný triumf z června minulého roku, kdy se na olomouckém hřišti stal absolutním vítězem přeboru Moravy. Tenkokrát byl jeho výkon ještě o 5 úderů lepší než loni, když na 8 okruhů potřeboval jen 164 úderů (průměr 20,5 na jeden okruh !). Vytvořil si tak nový osobní rekord a vyrovnal rekord klubu na 8 okruhů.

Vymazal měl pochopitelně velký podíl na sobotním vítězství družstva KDG Tovačov v 5. kole I. ligy smíšených družstev. Sestava Netopil, T. Trnkal, Šíbl, Havelka a Vymazal zahrála ve čtyřech okruzích 463 úderů (průměr 23,15 na hráče a okruh), což bylo o 7 méně než druhý MGC Jedovnice.

V nedělním 6. kole se Tovačovští ještě o 11 úderů zlepšili (452/22,6), přesto to na Jedovnice, lídra soutěže, nestačilo. Jedovničtí vyhráli výkonem (447/22,35), Tovačov skončil druhý. Po šesti odehraných kolech jsou jasně v čele Jedovnice se 40 body. Další pořadí: 2. KDG Tovačov 25,5; 3. MGC Holešov 19,5; 4. KDG Ostrava 2000 19,5; 5. MGC Olomouc 17; 6. ME Blansko 10,5.

Soutěže jednotlivců byly v Olomouci vyhlašovány podle nových kategorií, které platí od letošního roku. Soutěží se ve dvou absolutních kategoriích mužů a žen bez rozdílu věku a dále v kategoriích věkových, rovněž rozdělených podle pohlaví. Mezi muži byl tedy absolutně nejlepší Vymazal (164/20,5) před Kreclem z MGT Plupo Vratimov (170/21,25) a Smejkalem z MGC Olomouc (171/ 21,38). Ženám vládla Kouřilová (DGC Bystřice pod Hostýnem – 174/21,75), druhá byla Macháčková (KDG Tovačov – 189/23,63) a třetí Nakládalová (MGC Holešov – 190/23,75).