MINIGOLFOVÝ ÚSPĚCH NA EVROPSKÉ SCÉNĚ (Senior Nations Cup, Cheb - 22. a 23. 5. 2010)

13.06.2010 14:15

Pěkného úspěchu dosáhl na Evroském poháru seniorů v Chebu tovačovský minigolfista Milan Vymazal. Jako člen družstva ČR 2 získal bronzovou medaili a v konkurenci 32 mužů obsadil výborné 6. místo. Skvěle zahrál zejména na betonu, kde byl třetí nejlepší, na eternitu se mu už tak nedařilo.

Turnaj proběhl o třetím květnovém víkendu v krásném kombi areálu místního klubu MTG Cheb. Účastníky čekal náročný program celkem 12 okruhů (6 na betonových a 6 na klasických eternitových drahách). Hlavní soutěž družstev, Nations Cup, měla na startu 10 čtyřčlenných smíšených týmů, v jejichž středu musela být alespoň jedna žena. Družstva byla rozdělena do dvou skupin a každý okruh ve skupině se bodoval podle klíče 8-6-4-2-0. Nejvíce bodů pochopitelně získalo vždy družstvo s nejnižším součtem úderů svých členů. Po osmi okruzích se stanovilo konečné pořadí skupin. Ve skupině A byl nejlepší tým ČR 1 před Rakouskem, ve skupině B Německo před ČR 2. Tyto nejlepší čtyři týmy postoupily do semifinále na 2 okruhy, kde se křížem střetly ČR 1 proti ČR 2 a Rakousko proti Německu. Rozhodoval součet úderů družstva za oba okruhy a úspěšnější byly celky ČR 1 a Rakouska. Ve finále (opět na 2 okruhy) pak Rakušané těsně zdolali ČR 1 a boji o bronz ČR 2 rovněž těsně předčilo minigolfisty Německa.

V kategoriích jednotlivců se mezi muži nejvíce dařilo Karlu-Heinzovi Gerwertovi z Německa, seniorskému mistru Evropy z roku 2008, který na 12 okruhů po 18 drahách potřeboval celkem 294 úderů (průměr na okruh eternitu 22,0; betonu 27,0). Druhý skončil Ital Francesco Leucci (297/22,2 a 27,3) a třetí Jaroslav Řehák z České republiky (305/21,5 a 29,3). Výkon Vymazala na 6 příčce byl 309/ 24,3 a 27,2. Mezi ženami dominovaly české reprezentantky: první Jana Nečekalová (322/24,0 a 29,7) a druhá Dagmar Hirschmannová (323/ 24,0 a 29,8). Bronz vybojovala Rakušanka Johanna Knotzerová (327/25,7 a 28,8).

Turnaj Nations Cup byl generálkou na letošní seniorské mistrovství Evropy, které se v Chebu uskuteční od 11. do 14. srpna.