MINIGOLFISTÉ ZAHÁJILI SEZÓNU VE MLÝNĚ (Přerov, 28. 3. a 4. 4. 2010)

09.04.2010 18:34

Přerovské sportovní centrum Mlýn bylo dějištěm prvních letošních oficiálních minigolfových turnajů.

V neděli 28. března přijelo celkem 57 hráčů a hráček na oblastní turnaj jednotlivců. Jeho absolutním králem se stal Ivan Macho z Kopřivnice (nyní hájící barvy německého Bochumer MC) výborným výkonem 86 úderů na 4 okruhy (průměr 21,5). Pouze o dva údery zpět zůstal Milan Vymazal z KDG Tovačov, jemuž výkon 88/22 vynesl prvenství v kategorii seniorů. V této kategorii se na medailovou pozici prosadil také kojetínský Ivan Roemer, který skončil třetí (96/24). Další kojetínská hráčka Jana Nakládalová, ovšem v dresu MGC 90' Brno, ovládla kategorii žen (89/22,25). V kategorii senioři II se dařilo domácímu Zdeňku Rejhonovi, který výkonem 95/23,75 zaostal o jediný úder za vítězným Josefem Rimplerem z MGC Jedovnice (94/23,5). Domácí juniorka Karolína Jandová rovněž vyhrála, ale s výkonem 106/25,5 příliš spokejena nebyla a navíc měla jen jednu soupeřku. Výčet medailových úspěchů hráčů přerovského regionu končí u původně domácího žáka Adama Doležálka, který nyní hraje za ME Blansko. Výkon 107/26,75 mu stačil na 2. místo, když s vítězným Tomášem Klimkem z MGC Holešov prohrál o jediný úder.

Oblastní turnaj měl být pro řadu hráčů generálkou na následující celostátní Grand Prix, která proběhla o velikonoční neděli za účasti většiny české špičky (celkem 80 účastníků). Ovšem nebyla to tak úplně pravda, protože pro účely GP došlo v hale k přemístění a posunům drah, aby se získal větší prostor. To mělo za následek změnu tahů na většině drah a bylo nutné měnit míče a sytémy jak hrát. Ti nejlepší se však se změnami dokázali vypořádat a zahrát skvěle. Ivan Macho a také Martin Ječný z Tempa Praha zvládli 4 okruhy za 82 úderů (průměr 20,5) ! O prvenství v absolutní kategorii (a zároveň i mezi muži) tak musel rozhodnout dodatečný rozstřel, ve kterém byl úspěšnější Macho. Také v mnohem silnější konkurenci se hráči přerovského regionu několikrát prosadili na stupně vítězů. V ženách skončila Jana Nakládalová třetí (99/24,75), i když se se značnou ztrátou na vítězku (1. Petra Kouřilová, DGC Bystřice p.H. - 87/21,75). Rovněž třetí byl Zdeněk Rejhon v kategorii senioři II (109/27,25) a také on měl velkou ztrátu na vítěze (1. Jiří Karásek, KDG Šternberk – 91/22,75). Karolína Jandová opět porazila jedinou juniorskou soupeřku, ale tentokrát po velmi dobrém výkonu 94/23,5. Také Adam Doležálek obhájil svoji druhou pozici z předchozího týdne, když dokonce v rozstřelu bojoval o prvenství. Jiřímu Solařovi z Bystřice p.H. ale podlehl (oba 101/25,25). Milan Vymazal bojoval ve vyrovnané seniorské konkurenci do poslední chvíle o medaili, nakonec mu k ní scházel jeden úder. Jeho výkon 96/24 a šesté místo ale nepotvrdily formu z předchozího týdne. Vítězem seniorské kategorie se stal Bohumil Pokorný z Tempa Praha (93/23,25).

V rámci GP bylo odehráno 2. kolo extraligy družstev. Mezi pětičlennými smíšenými se nejvíce dařilo obhájci titulu, celku Tempo Praha, který vyhrál o 10 úderů před MGC Olomouc a o 15 před DGC Bystřice pod Hostýnem „A“. Výkon Pražanů 456 úderů na 4 okruhy znamenal průměr 22,8 na hráče a okruh. Po dvou kolech je čelo tabulky velmi vyrovnané: 1. DGC Bystřice p.H. „A“ - 13 bodů; 2. Tempo Praha – také 13 b., ale vyšší celkový počet úderů; 3. MGC Olomouc – 12 b. V soutěži je celkem 7 týmů. V soutěži tříčlenných juniorských družstev dominovali mladí minigolfisté MGC Olomouc (výkon 285 / průměr 23,75 na hráče a okruh). Se značným odstupem skončil druhý DGC Bystřice p.H. (307/25,58) a třetí ME Blansko (310/25,83). Celkově vedou Olomoučtí s pětibodovým náskokem před MGC Holešov. Juniorskou extraligu hraje 5 družstev.

Halová sezóna minigolfistů, vyplněná také sérií Hanáckých cupů, turnajem Grand Prix skončila. Další klání o body již zavedou vyznavače jedné hole a stovek různých míčků na venkovní hřiště. Velký dík za úspěšnou organizaci turnajů ve Mlýně patří předsedovi přerovského klubu Zdeňku Rejhonovi a jeho pomocníkům. Organizačnímu týmu se rovněž podařilo zajistit menší propagaci tohoto sportu na sportovním kanále ČT4. Reportáž z Grand Prix je možné shlédnout zde (čas na videu 16:35 – 20:45) :